Dokončení Sempre florbal open league - Cheb bylo podpořeno z programu Think Big.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V záložce Napsali o lize si přečti články z novin, které vyšly.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17.6. Začínáme s přípravou 2.ročníku ligy.

"Velké finále"

17.6. Poslední informace z 1.ročníku ligy. Naše liga 15.10.2011 na 3.ZŠ na Zlatém vrchu. Tam se odehrálo 6 kol ligy. Ze základního kola se dostalo 8 týmů do PlayOff, které se hrálo v hale Tj Lokomotiva Cheb. Finálové kolo pískal jako hlavní rozhodčí Václa John z Plzně a jako druhý rozhodčí Tomáš Kapr. Pro týmy tam bylo super zázemí. Dva týmy jedna šatna + sprchy. Celkem se na naší lize odehrálo 8 kol, 411 zápasů a zúčastnilo se 625 hráčů z 19 týmů. Dokončit jsme mohli ligu podle našich představ díky podpoře nadace O2 z programu Think Big. Musíme také poděkovat sponzorů, kteří nám pomohli s cenama a to firmě KopKD, Hervis, Salming a Jadberg. Chceme také poděkovat všem hráčů za účast a pomoc s pískáním jednotlivých zápasů v základním kole. Už teď se těšíme na další ročník. Určitě se budeme snažit, aby byl 2.ročník zase o něco lepší než tento. Sledujte stránky ligy na www.sempre.cz, kde budeme pravidelně informovat o novinká, které připravujeme. Díky. Milan a Honza

16.6. KONEC 1.ročníku SEMPRE FLORBAL OPEN LEAGUE - CHEB 2012

V sobotu 16.6. se uskutečnilo poslední, finálové kolo ligy. Hrálo se v hale TJ lokomotiva Cheb. Finálový systém PLAY OFF pěkně zamíchal pořadím. Ve "Velké finále" porazil tým FBC Lamy Usk akademik Cheb a stal se výhercem celé ligy. Na druhé místě se umístnil tým USK Akademik Cheb a 3. místo obsadil tým FCB Coldcace Cheb. Fotky z finálového kola najsete zde.

1.místo FBC Lamy Cheb

2.místo USK Akademik Cheb

3.místo

Video ze zahájení

Vyhlášení výsledků


15.6. - POZOR !!! Hráči finálového kola budou mít oteřený vstup do šaten v 8.30 hodin. Nezapomeňte si čistou obuv do haly. Bez ní nikdo nebude vpuštěna na hrací plochu. Diváci budou mít hlavní vchod otevřen v 8.40 hodin. Diváci mají zákaz vstupu na hrací plochu. Místo konání najdete zde.

14.6. - Ve finálovém kole ligy se hraje o zajímavé ceny. 8. - 4.místo drobné ceny od sponzorů, 3.místo drobné ceny, bronzové medaile, šek na 500Kč na florbalové věci a pohár, 2.místo drobné ceny, stříbrné medaile, šek na 1000Kč na florbalové věci a pohár a 1.místo drobné ceny, zlaté medaile, šek na 1500Kč na florbalové věci a pohár. První tým bude mít také svůj štítek na poháru, který zůstane na památku u pořadatelů. Ve finálovém kole bude také vyhlášen hráč, který na nastřílel najvíce gólů. Ten získá šek na 2300Kč na zakoupení florbalky Salming. Všecnny tyto ceny můžeme rozdat díky ndrobným sponzorům (Hervis, Salming, KopKD) a podpoře z programu Thig Big.

13.6. - Týmy budou mít v hale při finálovém kole rozděleny šatny: 1.šatna FBC Skalka + Cibule, 2.šatna REDS, 3.šatna Trojka Cheb + Black Miners Sokolov, 4.šatna FCB Coldcase Cheb + FBC Lamy Cheb, 5.šatna USK Akademik Cheb

11.6. - Rozpis zápasů finálového kola:

10.6. - Pravidla finálového kola jsou zde. Rozdělení do skupin. Skupina A: FCB Coldcase Cheb, FBC Skalka, Black Miners Sokolov, REDS. Skupina B: USK Akademik Cheb, FBC Lamy Cheb, Cibule, Trojka Cheb.

9.6. - Program sobotního "Velkého finále". 8.30 - otevření haly pro hráče, 9.00 hodin slavnostní zahájení a první zápas, 15.00 ukončení turnaje a vyhlášení výledků celé ligy.

27.5. - 16.6. se koná finále Sempre florbal open league - Cheb ve sportovní hale TJ Lokomotiva Cheb. Do "Velkého finále" postupují tyto týmy: USK Akademik Cheb, FBC Lamy Cheb, FCB Coldcase Cheb, FBC Skalka, Cibule, Trojka Cheb, Black Miners Sokolov, REDS.

Sledujte naše stránky, průběžně vás budeme informovat.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.5. se uskutečnilo už předposlední kolo naší florbalové ligy. K účasti v šestém kole zval také článek v dnešní Chebské deníku. Toto a poslední kolobylo podpořeno z programu Think Big.

Tak jako vždy začala v 7.30 hodin prezence týmů. Týmy mohou využívat k přihlašování elektronický formulář. Ten je připraven na našich stránkách vždy nejméně 10 dnů před turnajem.

V 8.30 jsme turnaj zahájili. Zahájení na videu níže.

V tomto kole se rozhodovalo o účasti ve "Velkém finále", které se uskuteční v hale TJ Lokomotiva Cheb v sobotu 16.6..

Tohoto kola se zúčastnilo 89 hráčů z 11 týmů. Mezi tradiční účastníky patří už tým Black Miners, který jezdí na naší ligu za Sokolova. Dnešního turnaje se také zúčastnil tým Dragon Balls, který byl v předposledním kole nováčkem. Ukončení a vyhlášení výsledků na videu níže.

Dnešní kolo vyhráli opět hráči z USK Akademik Cheb, kteří už mají jasnou účast ve "Velkém finále", na druhé místě byl tým FBC Lamy a na třetím místě Fast Ball. Další místa obsadili na 4.Cibule, 5.FBC Coldcase, 6.REDS, 7.Trojka Cheb, 8.BM Sokolov, 9.FBC Skalka, 10.FLC Cheb 1929 a 11.Dragon Balls.

Foto USK Akademik Cheb 5.5.2012

Více fotek najdete zde.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23.4. Sportovní halu na "Velké finále" jsme dnes zaplatili. Všichni se už těšíme na 16.6.2012, kdy vypukne finále Sempre florbal open league - Cheb a utkají se nejlepší týmy ligy.

---------------------------------------------------------------------------------------

6.kolo

18.4. Koupili jsme časomíru, která bude odměřovat čas zápasů v dalších kolech ligy.

16.4. Přihlaš se co nejdříve na další kolo ligy zde.

Šesté, předposlední kolo, proběhne v sobotu 5.5.. Sledujte náš web, na kterém brzy vypíšeme pozvané týmy.

---------------------------------------------------------------------------------------

Nejbližší kolo ligy se hraje 5.5.. Přijďte si zahrát florbal 31.3. do Kynšperka nad Ohří na turnaj "O pohár hejtmana KK". Více info najdete zde.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.kolo

5.5. Máme za sebou páté kolo ligy. Zúčastnilo se ho 12 týmů. Nedorazil nový tým WU-BEC a omluvil se ze zdravotních důvodů tým Capitals. 96 hráčů odehrálo 66 zápasů.

Opět vyhral tým USK Akademik Cheb, druhý byl tým Fbc Lamy a třetí tým FBC Skalka. Na dalších místech byly týmy 4.Black Miners Sokolov, 5.Trojka Cheb, 6.Žabaří, 7.FCB Coldcase, 8.FLC Cheb 1929, 9.Cibule, 10.Směšná směska, 11.REDS, 12.Boston

Foto ze zápasu REDS x Žabaří

---------------------------------------------

2.3. Kapacita turnaje je naplněna. Nový tým, který se zapojí do ligy je WU-BEC.

1.3. Hlavní rozhodčí turnaje bude Tomáš Kapr.

28.2. Všechny pozvané týmy se už přihlásily. Těšíme se už na sobotu.

-----------------------------------------

První sobotu v březnu (3.3.) proběhne další plánované kolo Sempre florbal open league - Cheb. Z časových a organizačních důvodů je opět omezen počet týmů, které se tohoto kola mohou zúčastnit.

POZOR !!! Pozvané týmy do pátého kola jsou:

1. USK Akademik Cheb, 2. FCB Coldcase Cheb, 3. FBC Lamy Cheb, 4. FBC Skalka, 5. Cibule, 6. Žabaří, 7. FLC Cheb 1929, 8. Trojka Cheb, 9. Capitals, 10. REDS, 11. Black Miners Sokolov, 12. Směšná směska, 13. Boston

14. jedno volné místo pro přihlášení nového týmu.

Prosím všechny pozvané týmy o vyplnění přihlašovcího formuláře. Formuláře vyplňte do pátku 24.2.2012. Přihlašovací formulář zde. Jakékoliv změny ve formuláři můžete udělat v den konání turnaje, kdy bude k dispozici vytištěný.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.kolo

"O trofej bratrů"

V sobotu 14.1. proběhl 2.ročník turnaje "O trofej bratrů". Tento turnaj se započítává do celkového bodovaní Sempre florbal open league - Cheb. Všechny zúčastněné týmy získaly na tomto turnaji dvojnásobně bodů.

Tohoto kola se zúčastnilo 99 hráčů ze 13 týmů. Nováček turnaje byl sokolovský tým Black Miners Sokolov. Tým BM Sokolov obsadil osmé místo a získal 12 bodů. V celkové tabulce skočil hned na 13.místo.

Odehrálo se 71 zápasů. První zápasy začaly v 8.30 hodin. Vyhlášení výsledků proběhlo ve 14.00 hodin.

První až pátý tým dostal drobné ceny od Hervisu, sponzora turnaje. První tři týmy dostaly navíc medaile od dalšího sponzora KOP KD. Vítězi předali bratři Milan a Honza navíc trofej bratrů, o kterou se v tomto turnaji hrálo.

V tomto kole zvítězil tým USK Akademik, na druhém místě se umístnil tým FCB Coldcase a na třetím místě Žabaří.

Na dalších místech 4.FBC Lamy, 5.FBC Skalka Cheb, 6.Trojka Cheb, 7.FLC Cheb 1929, 8.Black Miners Sokolov, 9.Capitals, 10.Směšná Směska, 11.Cibule. 12.Reds, 13.Boston.

Děkujeme všem za účast.

Vyhlašování výsledků - video:

1.místo USK AKEDEMIK CHEB

2.místo FCB COLDCASE

---------------------------------------------------------------------------

!!! Pozor 4.kolo ligy proběhne až 14.ledna. !!!

!! Více informací o turnaji "O trofej bratrů" zde !!

POZOR!!! Hráč, který nastoupí v turnaji za jeden tým, nemůže hrát v průběhu turnaje za žádný jiný. POZOR!!!

V lednovém termínu proběhne II.ročník turnaje "O trofej bratrů", tento turnaj se započítavá do celkového hodnocení. Zúčastněné týmy získají dvojnásobný počet bodu do celkového hodnocení. Vítězný tým si odnese, tak jako loni, trofej bratrů.


I.ročník vyhrál tým ze 3.ZŠ Cheb.

Loňská trofej


3.kolo ligy

POZOR!!! Hráč, který nastoupí v turnaji za jeden tým, nemůže hrát v průběhu turnaje za žádný jiný. POZOR!!!

V sobotu 3.12. proběhlo 3.kolo ligy. Zúčastnilo se ho rekordní počet týmů. Celkem se přihlasilo 14 týmů z toho 4 týmy byly nové. Počet účastníků se opět navýšil na 96. Celkem se odehrálo 91 zápasů. Čas jednotlivých zápasů musel být zkrácen na 5 minut. Přesto se turnaj protáhl o hodinu a půl.

Rozhodli jsme se, že 14 týmů bude pro ostatní kola maximum.

V tomto kole zvítězil tým USK Akademik, na druhém místě se umístnil tým FBC Lamy a na třetím místě se stejným počtem bodů, ale horším skóre FBC Skalka Cheb.

Na dalších místech 4.FBC Coldcase, 5.Žabaří, 6.Cibule, 7.Capitals, 8.FLC Cheb 1929, 9.Lucky Boys, 10.Reds, 11.FastBall. 12.Trojka Cheb, 13.Směšná Směska, 14.Boston.

Hlavní rozhodčí Jan Václav a Tomáš Kapr.

Děkujeme všem za účast.

Tým FLC Cheb 1929 - 8. místo

2.kolo ligy

Dne 5.11. proběhlo 2.kolo, kterého se zůčastnilo 78 hráčů z 11 týmů. Druhého kola se nezúčatnil Kadároš team, tak se otevřela cesta pro další týmy. Zvítězili hráči z týmu Cibule, na druhém místě se umístnil USK Akademik Cheb a na třetím místě FCB Coldcase.

Na dalších místech 4.místo FCB Lamy Cheb, 5.FBC Sharks, 6.Skalka Cheb, 7.FLC Cheb 1929, 8.Reds, 9.Trojka Cheb, 10.Boston a na 11.místě nováčci turnaje ONIONS.

Hlavní rozhodčí byl Jan Václav.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.11. 2.kolo ligy

2.kolo ligy začíná 5.11. na 3.ZŠ Cheb (Zlatý vrch).

Pro velkou účast týmů došlo k malým úpravám v pravidech turnaje. Více v záložce Pravidle ligy.

POZOR!!! Zápasy druhého kola začínají už v 8.30 hodin.

8.00 hodin prezence, 8.30 zahájení, cca 13.00 vyhlášení výsledků prvního kola.

Startovné: 300Kč za tým.

Nezapomeň si boty do tělocvičny.

V případě dotazů piš na mail: jan@sempre.cz nebo volej mezi 14.30 - 19.00 hodin na tel. 720 168 144.

Další turnaje ligy: 3.12., 14.1., 3.3., 5.5. a "Velké finále" 2.6. vždy na 3.ZŠ Cheb

Pročti pravidla, ať zjistíš systém bodování. Každý turnaj se vyhodnocuje zvlášt. 2.6. budeme znát celkového vítěze ligy.

1.kolo ligy

Prvního kola ligy se zúčastnilo 73 hráčů z 11 týmů.

Zahájení ligy 15.10.2011

Vítězem se stal Kadároš team, který prošel turnajem neporažen,
na druhém místě se umístnil USK Akademik Cheb, na třetím místě žáci FBC Skalka Cheb.

Další pořadí:
4. FCB Coldcase Cheb, 5.Cibule, 6.FBC Sharks, 7.FBC Lamy Cheb, 8.FLC Cheb 1929, 9.Trojka Cheb, 10.REDS, 11.Boston.

 

Vzkaz pro hráče -

Ti hráči, kteří chtějí být zařazeni do hodnocení o střelce s nejvíce góly, musí nahlásit své jméno rozhočímu a dohlédnout, aby bylo řádně a čitelně zapsané.

Hráč, který zapomněl v šatně triko, ať napíše na náš mail.

POZOR!!! Ten, kdo nevrátil oranžový rozlišovák, ať se zavolá nebo napíše na mail. Díky.

USK Akademik Cheb - 2.místo

 

FCB Skalka Cheb - 3.místo

Dokončení Sempre florbal open league - Cheb bylo podpořeno z programu Think Big.

Článek z páteční MF Dnes 21.6.2012

Článek ze sobotního Chebského deníku 5.5.2012

 

Florbalisté jsou turnajem nadšení

Cheb - Dalším kolem pokračovala v Chebu florbalová liga, kterou pořádají školáci Jan a Milan Skopových. Tento turnaj nesl název O trofej bratrů a byl vlastně výroční, protože se odehrál téměř na den přesně od loňského historicky prvního florbalového turnaje zmíněných školáků

19.1.2012 8:01 aktualizováno 19.1.2012 12:04

FLORBALOVÝ TÝM USK Akademik zazářil na florbalovém turnaji O trofej bratrů.
FLORBALOVÝ TÝM USK Akademik zazářil na florbalovém turnaji O trofej bratrů.
Autor: Foto: Jan Skopový

„Tento turnaj se započítává do celkového bodování Sempre florbal open league Cheb,“ uvedl Honza Skopový. „Všechny zúčastněné týmy získaly na tomto turnaji dvojnásobek bodů.“

Chlapci už dokonce získali i sponzora, který věnoval ceny družstvům na prvním až pátém místě.

„V tomto kole zvítězil tým USK Akademik, na druhém místě se umístnil tým FCB Coldcase a na třetím místě Žabaři,“ dodal Honza.

„Dominovali jsme, hráli jsme dobře, kombinovali jsme a hlavně jsme měli celý turnaj dostatečný pohyb,“ pochvaloval si Adam Tkadlec, který byl při absenci Tomáše Kapra kapitánem celku.

„Je to pro nás zpestření, samozřejmě bylo naší povinností turnaj vyhrát, i když řada týmu je tu kvalitních a dlouhodobě spolu trénuje,“ přidal se Václav Roth, obránce Akademiku.

Další kolo čeká všechny účastníky první sobotu v březnu, tedy 3. března.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kluci jsou spokojení a vděční

Cheb - Bratři Jan a Milan Skopových z Chebu pořádali již třetí kolo Sempre florbal open league - Cheb

Diskutovat (0) dnes 6:58 aktualizováno dnes 18:02

Jan (vpravo) a Milan Skopovi z Chebu.
Jan (vpravo) a Milan Skopovi z Chebu.
Autor: Foto: archív Deníku

O aktivitě chlapců Deník informoval. Tentokrát kluci odpověděli na několik otázek.

Jak jste spokojeni s třetím kolem?

Milan: S účastí jsem spokojen. Třetího kola se zúčastnilo 96 hráčů ze 14 týmů.

Jan: Už během turnaje jsme se s bráchou rozhodli, že víc týmů do turnaje už nejsme schopni přijmout.

Bodovali tentokrát favorité?

Jan: V třetím kole zvítězili USK Akademik Cheb, kteří si drží první místo i v celkovém bodování. Největší mazec je v celkovém bodování, na třetím místě mají tři týmy stejně bodů.

Jak si vede váš tým?

Jan: Cítíme, že se pořád zlepšujeme. Máme nového obránce Lukáše Valentu. Pořádný obránce nám v minulých kolech chyběl. Také náš brankář Houska se zlepšuje. K našim úterním a čtvrtečním tréninkům na 5. ZŠ jsme si přidali ještě trénink v pátek na Americké škole, kde se schází pouze náš tým.

Vzkázali byste něco čtenářům?

Milan: Chtěli bychom poděkovat všem hráčům a divákům, rozhodčím a všem těm, kteří nám pomáhají při pořádání turnajů.

Jan: Taky Honzovi Forstovi, učiteli z 3. ZŠ, kterým nám jezdí v sobotu otevírat tělocvičnu a musí kvůli nám vstávat. Všem čtenářům bychom chtěli popřát hodně zdraví do příštího roku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Florbalová liga v Chebu pokračuje

Cheb - Chlapci zároveň slaví výročí spuštění svých webových stránek.

Diskutovat (0) dnes 2:48

Už třetí kolo Sempre florbal open league Cheb, tedy florbalového turnaje, který pořádají bratři Jan a Milan Skopových z Chebu, se odehraje v sobotu 3. prosince v tělocvičně 3. Základní školy Cheb.
Už třetí kolo Sempre florbal open league Cheb, tedy florbalového turnaje, který pořádají bratři Jan a Milan Skopových z Chebu, se odehraje v sobotu 3. prosince v tělocvičně 3. Základní školy Cheb. Autor: archív Jana Skopového

Už třetí kolo Sempre florbal open league Cheb, tedy florbalového turnaje, který pořádají bratři Jan a Milan Skopových z Chebu, se odehraje v sobotu 3. prosince v tělocvičně 3. Základní školy Cheb.

Chlapci zároveň slaví výročí spuštění svých webových stránek.

„Stránky jsme vytvořili kvůli našemu prvnímu turnaji. Po skončení nám ale bylo líto stránky využívat jen jednou ročně,” řekl Honza.

„Na stránkách pravidelně informujeme o naší florbalové lize, o aktivitách naší třídy 6.B, o našem florbalovém týmu REDS, Milan o jeho zálibě ve streetdancu, v sezóně kdy se hraje golf, tak o našem klubu,” přiblížil

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Florbalová liga v Chebu je prý největší akcí, slyšeli pořadatelé

Cheb - Druhého kola Sempre florbal open league v Chebu se zúčastnilo 11 týmů

Diskutovat (0) dnes 11:34 aktualizováno dnes 12:38

FLORBALOVÁ LIGA pokračovala v Chebu druhým kolem.
FLORBALOVÁ LIGA pokračovala v Chebu druhým kolem.
Autor: Foto: archív pořadatelů

Sempre florbal open league, florbalová liga, kterou pořádají chebští školáci Jan a Milan Skopových, pokračovala druhým kolem. Tentokrát přivítali pořadatelé 78 hráčů z 11 týmů odehrálo se 55 zápasů.

„Na turnaj dorazili také diváci z řad rodičů a fanynky některých týmů a hráčů,” uvedl Jan Skopový.

„Hlavním rozhodčím turnaje byl Jan Václav, držitel licence F pro florbalové rozhodčí,” pochlubil se mladý pořadatel a přidal další perličku: „Podle mínění některých dospělých se z turnaje stává největší florbalová akce Chebska.”

Soutěž je bez omezení věku a přihlásit se může opravdu každý, kdo si chce zahrát. První ze série turnajů začala 15. října na 3. základní škole v Chebu. Pokračování se bude konat každou první sobotu v měsíci, závěrečné boje o výhru se odehrají v hale Lokomotivy.

„Druhého kola se nezúčastnil Kadároš team, který minule nebyl ani jednou poražen,” doplnil Milan Skopový. Vítězství si tentokrát odnesli hráči z týmu Cibule, na druhém místě se umístil USK Akademik Cheb a na třetím místě skončil FCB Coldcase.

Na dalších místech vypadá pořadí takto: 4. místo získal FCB Lamy Cheb, 5. skončil FBC Sharks, 6. příčku obsadilo družstvo Skalka Cheb, 7. skončili FLC Cheb 1929, 8. byli Reds, 9. pozice patří teamu Trojka Cheb, 10. byl Boston a na 11. místě zůstali nováčci turnaje ONIONS.

Tabulku střelců zatím vede Dan Cordt z týmu Cibule s 39 střelenými góly. Na prvním místě ligy jsou v tuto chvíli USK Akademik Cheb s 26 body.

V uplynulém kole vypadalo pořadí následovně. Vítězem se stal Kadároš team, který prošel turnajem neporažen, na druhém místě se umístil USK Akademik Cheb, na třetím místě skončili žáci FBC Skalka Cheb. Další kolo se odehraje první prosincovou sobotu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Florbalová liga se rozběhla úspěšně

Cheb - Ve dvou tělocvičnách 3. základní školy v Chebu se sešlo 11 týmů a celkem 73 hráčů.

Diskutovat (0) včera 20:38

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor: DENÍK/Pavel Kacerovský

Nad očekávání dopadla účast na prvním kole florbalové ligy v Chebu, o které Deník informoval. Ve dvou tělocvičnách 3. základní školy v Chebu se sešlo 11 týmů a celkem 73 hráčů.

„Pro velkou účast týmů musel začít turnaj už v 8.30 hodin a museli jsme zkrátit hrací dobu na sedm minut,” řekl 12letý Jan Skopový, jeden z pořadatelů.
„Po těchto úpravách skončil turnaj v plánovaném čase ve 13 hodin.”

Všichni účastníci dostali drobné občerstvení - perlivou vodu a sušenku.

„Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům turnaje, všem hráčům, kteří nám pomáhali pískat zápasy a Janu Forstovi za připravení tělocvičen na 3.ZŠ,” doplnil Honzův bratr Milan.

„Pro zlepšení dalšího kola musíme sehnat rozhodčí, kteří budou pouze zápasy pískat tak, aby byla přesně dodržována pravidla,” doplnil ještě Honza.

Vítězem se stal Kadároš team, který prošel turnajem neporažen, na druhém místě se umístnil USK Akademik Cheb, na třetím místě žáci FBC Skalka Cheb.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chebský deník: Sobota, 15. Říjen 2011, Strana 2

Florbalová liga v Chebu začíná už dnes

Cheb - Jak již Deník informoval, začíná v Chebu v letošním roce florbalová liga, kterou pořádají bratři Jan a Milan Skopových. Dvanáctiletí školáci si tak splnili svůj sen.

„Už máme asi deset přihlášených týmů,” řekl Honza.

Soutěž je bez omezení věku a přihlásit se může opravdu každý, kdo si chce zahrát. První ze série turnajů začíná už dnes, v sobotu 15. října na 3. základní škole v Chebu. Pokračování se bude konat každou první sobotu v měsíci, závěrečné boje o výhru se odehrají v hale Lokomotivy.

Hraje se ve dvou tělocvičnách, aby byl dodržen harmonogram, týmy budou v sestavě čtyři plus jeden a tři plus jeden, protože jedna z tělocvičen je menší. Týmy prostřídají obě tělocvičny.

„Letos máme jeden problém,” posteskl si Honza. „Minulý rok jsme měli alespoň malé sponzory, ale letos se nám zatím nepodařilo nikoho sehnat. Naše představa byla, že by velký sponzor zaštítil ligu svým jménem.”

To je tak trochu i výzva pro chebské firmy, které by chtěly školákům v jejich snaze pomoci.

Pocity chlapců z celé nové akce jsou smíšené. „Máme radost, ale zároveň se bojíme, jak to zvládneme. Ale snad bude všechno v pořádku a účastníkům se bude liga líbit,” řekl Milan.

„Hlavně to ze začátku vypadalo, že se přihlásí málo týmů, ale přicházejí další přihlášky, takže je sám se hrozně těším, i když se bojím,” dodal Honza. Rolí rozhodčích se letos ujmou trenéři či sami pořadatelé, když právě nebudou hrát. (šma)

-------------------------------------------------------------------------------------

Chebský deník 11.10.11

Školáci začali turnajem, teď už pořádají celou ligu florbalu

Cheb - Bratři Jan a Milan Skopových z Chebu se pořadatelství soutěže ujali už v jedenácti letech

Diskutovat (1) včera 7:49 aktualizováno včera 9:58

BRATŘI JAN (VLEVO) A MILAN Skopových z Chebu se minulý rok ve svých jedenácti letech rozhodli pro pořádání florbalového turnaje, letos už je z toho celá liga.
BRATŘI JAN (VLEVO) A MILAN Skopových z Chebu se minulý rok ve svých jedenácti letech rozhodli pro pořádání florbalového turnaje, letos už je z toho celá liga.
Autor: Deník: Nataša Šmatová

Když před rokem pořádali sourozenci Jan a Milan Skopových v Chebu florbalový turnaj, vyjádřili přání, aby se z této akce stalo něco víc a možná i tradice. V letošním roce začali chlapci na svém snu pracovat a z jednoho turnaje tvoří hned celou florbalovou ligu.

„Říkali jsme si s bráchou, že bychom soutěž uspořádali i příští rok a pojali bychom to jako putovní pohár,“ poznamenal tehdy Milan. „To podle toho, jak se nám to povede. Odmítnutí ze strany dospělých jsme se nebáli, hlavně jsme to chtěli zkusit,“ řekli kluci. V době pořádání prvního turnaje bylo dvojčatům jedenáct let. „My jsme ho chtěli uspořádat proto, že v Chebu se koná málo takových turnajů pro mladší žáky a hlavně jsme si chtěli zahrát, takže je to především pro nás,“ poznamenal Honza. Do přípravy se pustili jen s malou pomocí svých příbuzných.

„V tomto roce jsme se rozhodli pořádat celou florbalovou ligu,” sdělil nyní redakci Deníku Honza.

„Turnaj nese název Florbal open league - Cheb 2011 a vzniká z důvodu malé možnosti si zahrát florbalový zápas bez jakéhokoliv omezení,” uvedli chlapci na webových stránkách a text pokračuje: „Florbal open league - Cheb 2011 by měla být otevřena všem týmům, které si chtějí poměřit síly s ostatními bez omezení věkem nebo výkonem.

Liga se bude skládat z pěti běžných turnajů, z lednového 2.r očníku ´O pohár bratrů´, který jsme vloni úspěšně uspořádali a z ´Velkého finále´, které by se mělo konat 2. června 2012 ve sportovní hale. Celkem tedy sedm turnajů. Ty se pro lepší zapamatování budou konat vždy první sobotu v měsíci. Jednotlivé turnaje se budou bodovat do celkového hodnocení ligy.”